Знаєте коли приходить розуміння що не дарма ми так кропітко, а часом і важко, працюємо над нашими проєктами?
Це ось такі візити: сяючі очі дітей, їх непідробна цікавість та щирий інтерес, їх світлий розум(а це безперечно так, бо кожен з наших юних гостей непересічна особистість з безліччю талантів) – саме це найкраще визнання і подарунок!
Дякуємо майбутнім науковцям що завітали до нас! І, окрема, величезна подяка їх наставниці – Оксана Івахненко за те що надихає і вчить майбутнє покоління любити свою землю та вивчати її історію!
Тож з великою приємністю і задоволенням ділимося з Вами враженнями гуртківців історичного музею Наш музей ліцею «Лідер» Пришибської сільської ради Кременчуцького району від відвідин нашого Центру та зустрічі з Шаманкою у віртуальній реальності катакомбної доби:
«Нарешті відбулась поїздка до Полтави команди переможців Третього конкурсу молодіжних історичних проектів “Радянське минуле: (пере)осмислення історії у вимірі пропаганди цінностей” ! Ми відвідали Центр охорони та досліджень пам’яток археології. У давньому приміщенні, що пам’ятає ще Михайла Грушевського🧐, юні дослідники презентували власну розробку туристично-екскурсійного маршруту пам’ятками археології рідного краю, створену з допомогою інтерактивної мапи “Віртуальні мандрівки пам’ятками археології та історії Полтавщини” . Натомість отримали друковану продукцію Центру та можливість безпосередньо зануритись у віртуальну реальність поховань бронзової доби, зокрема здійснити захоплюючу подорож у минуле на зустріч зі справжньою шаманкою, змодельованою командою науковців Центру🙃 . Імерсивна технологія дозволила учасникам перенестись до поховальної камери катакомбної доби, оглянути в ній знахідки, взаємодіючи з ними у формі квесту та зустрітись із самою шаманкою у вигляді її тривимірної анімованої моделі. 💣Незабутні враження доповнило фотографування з подарованою ростовою фігурою Шаманки, яка незабаром стане окрасою шкільного історичного музею та прогулянка вуличками давньої Полтави й знайомство із її визначними місцями – пам’ятниками, музеями, архітектурними спорудами ⛩За словами юних мандрівників, – “ця подорож стала найкращою подією у їхньому житті за останні кілька років”, “було цікаво, фантастично, загадково, чарівно і взагалі нереально КРУТО!” та вони сподіваються на нові пригоди й продовження співпраці з Центром, його фахівцями. 🤩 Хто знає, можливо серед сьогодняшніх школярів є майбутні науковці, музейники, журналісти чи письменники… 🌟»