У шаманському бубні в Гребінківському кургані вчені виявили залишки органічної речовини жовто-рожевого кольору. Проведені хімічні дослідження показали значний вміст оксидів фосфатів у цих речовинах: це може вказувати на їх наркотично-галюциногенні властивості, доводять учені.
Примітно що майже аналогічна речовина за хімічним складом та фізичними властивостями знаходилася на дні горщика з попереднього поховання «художниці». Обпалені стінки посудини вказували на те що її під час поховання використали як курильницю, а наявність такої ж речовини у наступному шаманському захороненні може свідчити про те, що цей обряд для своєї одноплемінниці провела сама наша шаманка-знахарка!
У стародавніх племен шамани нерідко (або й майже завжди) поєднували функції чаклунів (спілкувалися з племінними богами) і цілителів, стародавніх лікарів. Знахарство було невіддільною частиною шаманізму. Аромотерапія, або обкурювання, могло бути як частиною лікувальних процесів, так і сакральних поховальних процесій.
Також є припущення, що це «зілля» слугувало не лише для обкурювання, а й для входу шамана в транс. Для цього, зазвичай, у стародавні часи служителі культу використовували галюциногенні речовини. Як зазначають дослідники, для «оживлення» бубна, головного шаманського знаряддя, необхідно було окропити його речовинами (різними в різних народів), які мали саме такі галюциногенні властивості. Наприклад, сибірські шамани ще не так давно для оживлення бубна використовували… алкоголь. У нашому випадку, гадаємо, — сліди такої ж процедури, де бубон вже намагалися «оживити» для потойбічного життя шаманки, щоби він міг і надалі вірно служити служниці культу.
#запідтримкиУКФ
#за_підтримки_УКФ
#віртуальність_забутих_предків