Що буде коли землі історико-культурного призначення врешті решт повернуть громаді?
Чи достатньо для збереження археологічної спадщини виграти битву лише на правовому полі?
Хто має регламентувати та впроваджувати механізм зміни статусу цих земель?
У цих та багатьох інших питаннях і намагалися розібратися представники землевпорядників, прокуратури та поліції, департаменту культури Полтавської ОВА та працівники нашого Центру – учасники заходу, який відбувся 26 листопада в стінах ЦОДПА.
Круглий стіл «Повернення у державну власність земель під об’єктами та пам’ятками археології, які незаконно потрапили до приватної власності, та визначення напрямків подальшої співпраці щодо захисту інтересів держави у сфері культурної спадщини» зібрав разом небайдужих фахівців своєї справи, тих, для кого збереження археологічної спадщини важливе не на словах. Дискусія направду вийшла дуже цікавою, адже як виявилось навіть після вилучення/повернення земель, які були незаконно передані в приватну власність, у державну власність не існує чітко визначеного механізму дій щодо набуття ними нового статусу та внесення в кадастрову систему. Ці та багато інших питань об’єднав наш круглий стіл, тож можна вважати що механізм запрацював, спільними зусиллями будемо лупати сю скалу.
Велика подяка за участь та фахову змістовну дискусію – очільниці полтавського підрозділу громадської організації «Асоціація фахівців землеустрою України» – пані Лені Покотило; прокурору з відділу представництва інтересів держави з питань земельних відносин – пані Тетяні Цирфі; директорці Департаменту культури і туризму облвійськадміністрації – пані Ірині Удовіченко та начальниці відділу охорони культурної спадщини – Олесі Старолат, юридичному відділу нашого Центру та представникам поліції.