Наші переможці архео-конкурсу отримали заслужені призи!
І… чесно кажучи, ми щиро тішимося тому, що серед наших читачів – саме такі люди. Ці люди – учень середньої школи Захар Зіненко з Козельщини та вчителька історії Оксана Івахненко з Кременчуцького району, й на світлинах вони тримають книги видання нашого Центру. З їхнього дозволу, публікуємо короткі оповіді наших переможців про те, чим їм цікава археологія та історія полтавського краю!
І ось що Захар написав нам про себе:
“Всім привіт! Мене звати Захар. Мене завжди цікавило, хто жив на території мого рідного краю? Тому в майбутньому я хочу стати археологом. Я люблю читати книги з історії Полтавщини, розмовляти з краєзнавцями про події на території мого району. Буваючи у Приліпці, часто піднімаюся на Шар-гору, лягаю на зелену травичку, заплющюю очі, та уявляю стародавнє місто Голтов. В 2019 році я побував в одній з археологічних пам’яток Полтавщини – Більському городищі, і завдяки побаченому та почутому, я впевнено вирішив ким хочу стати
Я досить часто повторюю слова Тараса Шевченка: ” Я люблю археологію, таємничу праматір історії.”
А відкривати таємниці – це моє улюблене заняття.
Захаре, ми дуже раді, що наші дописи читають майбутні археологи й невтомні дослідники! Бажаємо, щоб ця професія захопила тебе на все життя!
А ось пані Оксано, яка викладає учням 6-11 класів “Історію Полтавщини”, також керує шкільним історичним музеєм, в експозиції якого є розділ, присвячений проведенню археологічних досліджень на території сіл Пришибської громади. Пані Оксана вкладає свої сили у популяризацію краєзнавства Пришибської громади, разом із своїми учнями бере участь у міжнародних конкурсах дослідницьких проєктів та історико-краєзнавчих робіт, зокрема, з археологічного краєзнавства.
Можна сказати, що вона стала першою місцевою блогеркою в напрямку історичного краєзнавства, створила сторінки у соц-мережах «Наш музей» (https://nashmusiem.blogspot.com/), «Життя Пришибської громади. Краєзнавча сторінка. Археологічні пам’ятки.» (https://pryshybviddil.blogspot.com/p/blog-page_1.html).
А зараз, уявіть, пані Оксана розробляє краєзнавчо-туристичний маршрут «Археологічні принади Пришибської громади»!
Пані Оксано, ми щиро вдячні вам за вашу діяльність на ниві краєзнавства та історії старожитностей Полтавщини! Нехай ваша справа завжди буде мати гідні результати та визнання! Дякуємо вам!