Наближається Всеукраїнський день бібліотек – закладів, незаслужено забутих в сучасному вирії подій та інформаційного різноманіття. ? Але ми сподіваємося, що мода молодого покоління на розважальні соцмережі – швидкоплинна та й ніколи не зможе замінити повноцінні враження від книг і нових знань.

То ж для любителів книги ми опублікуємо чотири дописи про оновлення науково-публіцистичної літератури, яка знедавна представлена в електронній бібліотеці на сайті Центру.

До речі, в рамках Меморандуму про співробітництво з Полтавським краєзнавчим музеєм імені Василя Кричевського їх видання також будуть поступово розміщуватися у нашій бібліотеці!

І перший наш допис – про ті видання, що стосуються особистостей полтавського краю, які працювали в напрямку археології та музейництва.

 

 

Видання містить нарис наукової та музейної діяльності одного з перших археологів Полтавщини Федора Камінського /1845-1891/, факсимільно відтворені наукові статті та публікації вченого, щоденник дослідника.

 

 

Робота присвячена життєвому шляху, науковій і музейній діяльності відомого українського радянського археолога, співробітника музеїв Полтави, Херсона, Севастополя, Донецька Олександра Кузьмича Тахтая /1890-1963/.

 

 

Видання висвітлює життєвий і творчий шлях кращих представників Лубенського осередку археологічного збиральництва кінця ХІХ – початку ХХ ст. – краєзнавців, колекціонерів, просвітніх діячів, науковців, музейників Г.С. Кир’якова (1805-1883), Ф.І. Камінського (1845-1891), К.М. Скаржинської (1854-1932) та Г.Я. Стеллецького (1878-1949), та доповнене рядом архівних документів.

 

 

Вміщені статті і публікації істориків, музеєзнавців, археологів, архітекторів, краєзнавців, присвячені пам’яті доктора історичних наук Михайла Яковича Рудинського (1887 – 1958) — талановитого фахівця в галузі археології, мистецтвознавства, видатного організатора науки, пам’яткоохоронця і музеєзнавця, його ролі у справі становлення музеїв Полтави та участі у культурному житті міста.