Вже традиційно у березні, вшановуємо нашого славетного земляка – антрополога, етнографа, археолога Хведора Кіндратовича Вовка, на посвяту ювілею якого у 2023 році побачив світ наш фаховий збірник «Старожитності Лівобережного Подніпров’я-2022» .
Переглянути його можна тут: https://www.codpa.org.ua/library/starozhytnosti-livoberezhnogo-podniprovya-13/?fbclid=IwAR3vkVsBrRyz4vK8UnoZamRy0rU5QB5Kb7oQzwkLepl3rl5zgQ8_bzayPnU
Також минулого року Науковий архів Інституту археології НАН України розпочав проєкт «Цифрове сховище пам’яті. Архів Хведора Вовка (1847-1918)» – кропітку роботу з оцифрування великої кількості текстових документів, фотографій та негативів на склі з оприлюдненням усіх цих матеріалів у вільному доступі.
Тож на честь нашого видатного вченого, завдячуючи колегам, хочемо поділись з Вами деякими архівними фото з категорії «Антропологічні типи Полтавщини», адже, погодьтесь, цікаво мати можливість зазирнути в очі полтавців, які мешкали понад сто років тому.
Барви цим чорно-білим фото можуть додати цитати з праці Хведора Вовка «Студії з української етнографії та антропології», де колір волосся на Полтавщині описується як «значне послаблення темного типу (8,6 % ясноволосі, 34,0 % каштан, та 57,2 % темноволосі)», а щодо кольору очей «переважає мішана барва (19,5% яснооких, 54,5% мішаних та 25,7% темнооких)». Тож дивіться, уявляйте, знайомтесь з унікальними матеріалами!
А ми принагідно нагадуємо, що зазираючи в ці ясні та темні очі, не забудьте – триває прийом матеріалів до нашого чергового збірника «Старожитності Лівобережного Подніпров’я-2023»! Його буде присвячено 30 річчю нашого Центру археології.
Тематика – широка, пов’язана з діяльністю Центру, археологія різних епох України загалом та Лівобережжя зокрема та проблематика розвитку пам’яткоохоронних досліджень на теренах Полтавщини.
Пошта для контакту: 666sher@gmail.com (Шерстюк В’ячеслав Вікторович) та cpram@online.ua.
Часу лишається небагато, тому не відкладайте у довгу шухляду.