Кожну останню суботу травня ми відзначаємо День працівників видавництв, поліграфії тa книгорозповсюдження. Цьогоріч свято було затьмарене жахливою новиною – російські війська у Харкові влучили у друкарню Фактор-друк видавництва Vivat. Черговий військовий злочин, який забрав життя та зруйнував осередок українського книговидавництва. Як завжди, вся країна згуртувалась у підтримці купуючи книги та збираючи кошти на відновлення.
А ми зі свого боку, в такі важкі часи, хочемо згадати та висловити вдячність нашим постійним харківським партнерам – видавництву «Майдан», за співпрацю та чудовий друк багатьох центрівських наукових видань, і, зокрема, – каталогу, який ми презентували днями.
Це видання «Се вещі рідкі і старинні…» (з мисника Івана Котляревського) – каталог доопрацьованих та відреставрованих зразків фаянсового, порцелянового, скляного посуду та інших предметів побуту 1810-х років, які були знайдені під час археологічних досліджень поблизу Музею-садиби Котляревського у 2012 році (керівник експедиції – О.Б. Супруненко). Частина знахідок була того ж року передана до музею, а іншій довелось 11 років почекати щоб знову побачити світ, але це було того варте! Майже рік кропіткої праці співробітників Центру, полтавських та харківських реставраторів, – і опрацювання, опис та реставрація знахідок завершились.
Тож вже у 2023 році вся експедиційна колекція нарешті зустрілась і об’єдналась на тематичній виставці, а нині зберігається у Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П. Котляревського.
А як підсумок було створено також чудовий ілюстрований каталог, погортати який можна тут, у нашій електронній бібліотеці: https://www.codpa.org.ua/library/se-veshchii-ridki-i-starynni-z-mysnyka-ivana-kotlyarevskogo-katalog-vystavky-znahidok-z-kompleksu-1810-h-rr-zi-staropoltavskoyi-gory/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR3gAexBn1MjCdBZCxUHHwuMoaVS4pFkyt3aW4mH-lQrgfUJQsRP5i-3zFE_aem_AZJy6q18JKGVep8AQhyWSGajG2NgI6pTrntdC5HYGtO2NGn2NY9VsTbCQpJo5qzUNceJYNyvrhqRyc_FHtXCQzVF