21 лютого – Всесвітній день екскурсоводів, фахівців з проведення екскурсій (international Tourist Guide Day). Він був започаткований Всесвітньою федерацією асоціацій екскурсоводів (гідів) з метою підвищення обізнаності широкої громадськості щодо важливості та значущості їх роботи.
Ця професія не така проста, як може декому видатися на перший погляд. Насправді екскурсоводи мають володіти глибокими знаннями історії, мистецтва, релігії та культури, а також, безумовно, – ораторськими здібностями.
Ми, археологи, теж трішки буваємо Вашими гідами на шляхах пізнання таємниць минулого, у всякому разі наш Центр дуже старається популяризувати науку, робити її доступнішою та цікавішою.
Кажуть що перші гіди з’явились ще за часів Стародавньої Греції та Риму, вони супроводжували почесних іноземних гостей на олімпіади та інші масові заходи, за винагороду, проте ми нині робимо це абсолютно безоплатно!)
Так, у 2023 році наша Шаманка приїздила зі всім своїм віртуальним світом на свою Батьківщину – в Гребінку, у її очі чорні мали змогу зазирнути всі охочі місцеві жителі. Особливо приємно було бачити тих, хто ще пам’ятав розкопки далекого 2007 року! Гребінківці отримали, окрім презентації віртуальної реальності, ще й можливість послухати лекцію від керівника «шаманської» експедиції, нашого директора, В’ячеслава Шерстюка.
А вже у 2024 році він провів віртуальні екскурсії в Краєзнавчому музеї в Краснограді на Харківщині.
Також у 2023 році ми почали співпрацю з ТЦ соціального обслуговування Подільського району м. Полтави і відкрила її лекція «Се вещі рідкі і старинні» (з мисника Івана Котляревського)», яку провели наші наукові співробітники – Віталій Сальніков та Юлія Деркач. Лекція так сподобалась нашим слухачам, що на наступній «Полтавська битва. Сучасний погляд» у 2024 році, вже був переповнений зал.
Попереду ще багато зустрічей, відкриємо маленький секрет – вже планується лекція про масонів.
Свої віртуальні екскурсії отримали і переможці нашого розіграшу календарів – бо здобули не лише календар, а й відкрили для себе світ поховань катакомбної доби та, можливо, надихнулися на глибше вивчення історії рідного краю.
А сьогодні ми щиро вітаємо колег зі святом, дякуємо їм за таку натхненну працю і бажаємо провести ще багато екскурсій у містах та селах відродженої з війни України!