Підсумки проєкту підбивати завжди приємно. На початку цього шляху ми хотіли, щоби давно забуті артефакти та комплекси заговорили зрозумілою та цікавою для вас мовою — мовою взаємодії та захопливої візуалізації. Нарешті можемо порахувати, наскільки наші розробки «зайшли» та були ефективними.
По-перше, усі задумані розробки вдалося втілити. Завдяки титанічним зусиллям нашої команди та розробників усі охочі можуть детально розглянути комплекси поховань катакомбної культури доби ранньої бронзи, які ми знайшли в Гребінківському кургані ще 2007 року.
По-друге, шаманка-індоарійка таки змогла вас зацікавити навіть через 4 тисячі років опісля свого існування. Усі розробки ми презентували в жовтні, і за цей місяць:
– фейсбук-публікації про стародавніх катакомбників, насельників наших сучасних українських просторів, принаймні раз побачили 501 152 людини.
– 98 571 активна взаємодія з постами: дякуємо за ваші лайки, поширення та коментарі!
– і, нарешті, 24 730 разів ви перейшли за посиланнями, щоби поглянути на наші розробки, якими ми справді пишаємось.
За весь період проєкту — з середини липня по кінець жовтня — наша інформаційна кампанія лише у фейсбуку охопила 647 066 людей!
Поєднанням археології та технологій зацікавилися медіа: й місцеві, й національні. Про гребінківську шаманку тепер знають і поза межами Полтавщини.
Тож українці дізналися про рідкісні та цікаві поховання ранньої бронзової доби Полтавщини, відкрили для себе таємниці сакрального та духовного світу стародавнього населення України, зрозуміли для себе значимість цих реліквій в культурно-історичному контексті, дізналися про причетність наших теренів до формування індоєвропейської спільноти, отримали пізнавальну інформацію про матеріальний, духовний світ та традиції наших пращурів.
А ми — знову отримали натхнення на нові звершення та сміливі проєкти. Тим більше, нам є над чим працювати: рівень розуміння необхідності збереження археоспадщини ще бажає кращого!
Країна продовжує вибивати ворога з нашої землі, і ми продовжимо піднімати тему культурної спадщини нашої країни. Дякуємо, що ви поряд із нами на цьому шляху, ми відчуваємо цю підтримку !
#запідтримкиУКФ
#за_підтримки_УКФ
#віртуальність_забутих_предків