У переддень такого теплого, хоч і зимового, свята наш власний Миколайович принесе усім нашим читачам трохи позитиву (гарантія 100, перевірено багатьма роками)
Нехай в ці вихідні у вашому будинку оселиться свято – під подушками знайдуться омріяні подарунки , рідні порадують приємними сюрпризами та турботою, а кохані – любов’ю міцніше за 40-ка градусний мороз!
І вже за традицією наш архео-Миколай і архео-Миколайович розігрує призи для нашої дорогої аудиторії! Хто швидше дасть правильну відповідь на будь-яке запитання – отримає від нього на Новий рік сюрприз!
Питання 1:
Цього року біля Решетилівки археологічна експедиція знайшла отакі предмети доби бронзи, що на даний момент є найдавнішими… А чим саме?
(самих учасників експедиції, як і професійних археологів, на дане питання будемо просити не відповідати, а дати шанс менш дотичним до археології читачам, а показати себе у двох наступних питаннях
2:
Значна частка великих курганів нашого краю мала і має власні назви, як от наприклад чи не найвідоміша назва — Шведська могила, яка є однією з найбільш поширених.
У @В’ячеслав Шерстюк зібрано дані про майже 1000 власних назв курганів на Полтавщині та найближчих околицях. А яка назва є найпопулярнішою в наших краях (тобто курганів з саме такою назвою найбільше за кількістю)?
3:
А останнє запитання — якраз для тих хто якраз більш дотичний до археології.
Давно задавався питанням — який саме рік можна вважати початком археологічних досліджень, розкопок на Полтавщині. Власне не описів, не грабіжництва чи селітроваріння – а саме розкопок з метою досліджень.
У мене є в загашнику одна древня дата, яку я на разі вважаю найдавнішою. Але поки що її озвучувати не буду, а хочу почути ваші думки, дату, ну й звісно про що та дата.
Свою думку озвучу в кінці, а якщо хтось ще більше “поглибить” “мою ставку” – то й приз буде відповідно подвійним, від Центру і від мене особисто)
Відповіді приймаємо у коментарях до відповідного допису на нашій сторінці у фейсбук: https://www.facebook.com/poltavaCODPA/posts/429716658440113