#Віртуальні_мандрівки_Полтавщиною #МандруйУкраїною
? Віртуальний туризм на Полтавщині набирає обертів! ?? Користувачі подібних інноваційних продуктів вже фактично можуть переміщуватися не лише у просторі, а й у часі.?
??‼️ Відтак анонсуємо наш черговий авторський туристичний маршрут «Місцями древніх битв», що скоро буде представлений для онлайн-мандрівок і подорожей у реальному часі❗️?
?? Чи знали ви про такий вид об’єкту культурної археологічної спадщини як «місця древніх битв»❓ Так, і такі прописані в законодавстві, і такі також є на теренах Полтавщини.?
❕ Сьогодні, 8 липня, буде актуально згадати про них, адже в цей день (чи точніше – в ці дні) відбулися дві чи не найвідоміші битви доби Гетьманщини: переможна для козаків Конотопська та переломна для української історії Полтавська! ?
(☝️ Якщо ви думаєте, що археологи щось плутають, бо всі полтавці знають що роковини битви – 27 червня, то дарма, – просто купа отих старих стилів, нових стилів дають можливість згадати ці події як 27 червня, так і 8 липня ?.)
☑️ Є підрахунки, що на теренах Європи у Нову добу було лише кілька десятиліть, коли не відбувався жоден військовий збройний конфлікт. Не пасла задніх у цьому плані й територія сучасної Полтавщини: прикордоння між степом і лісостепом у Середньовіччі, буферна зона між Річчю Посполитою, Москвою та Кримським ханством у ранньомодерну добу, край слобід та волі, близькість до Січі на противагу місцевим амбітним магнатам та кочовим ордам ― все це як «туристичним магнітом» притягувало до себе різноманітні повстання, сутички, часто великі армії обирали ці землі театром своїх битв.
☑️ Примітно те що саме на наших теренах відбувся цілий ряд баталій, які стали доленосними для історії усієї України та її земель:
– битва на Ворсклі 1399 р. принесла на майже 200 років занепад цій території,
– повстання Наливайка, Жмайла, Острянина, Бута, Павлюка кін. ХVІ – 1 пол. ХVІІ ст. заклали не лише основи козацького ладу на цих землях, а й стали так би мовити основою майбутньої Хмельниччини.
? А Сербине поле під Диканькою ― це справжній «багаторазовий полігон», що неодноразово притягував до себе різноманітні баталії ✊. І це ми ще не згадали найвідомішу Полтавську битву 1709 р.!
☑️ Звісно, далеко не всі ці місця локалізовані. Про Битву на Ворсклі нагадують тільки назви курганів та саме ймення річки, окремі артефакти тої пори. Дещо краще локалізовані Солоницька та Куруківська, але теж без, так би мовити, «повної конкретики» по місцевості, де вона відбувалася.
✨ ✨✨ Зате які туристичні перспективи у Говтвянської битви та у вже згаданого Сербиного поля! Тут і археологія, й історія, й розкішні краєвиди. ?
? А битва біля Говтви розписана так детально, що поціновувачам реконструкцій гріх буде не скористатися цим, та не згадати добру й славну козацьку традицію наминати боки ворогам ?
?Цей маршрут обіцяє ряд відкриттів для людей, що починають цікавитися історією нашого краю.????
? Але про це ― пізніше і детальніше ще буде у наступних презентаціях місць з цього маршруту. Слідкуйте за оновленнями. ?
Проєкт впроваджується за фінансової підтримки Український культурний фонд та Zagoriy Foundation.