? Сьогодні ми розкажемо трохи більше про сутність нашого проєкту #Віртуальні_мандрівки_Полтавщиною. Адже більшість людей пораділо за те, що ми його вже запустили, але досі не знають, у що ми, так би мовити, «вписалися», і що можемо вам запропонувати на виході проєкту.
?То ж «розкриваємо карти» – який саме інноваційний культурний продукт ми створюємо, і чим він може бути Вам цікавий. І ще трохи – про наші майбутні «окупаційно-імперіалістичні» плани щодо «захоплення» інших категорій культурної спадщини на нашій віртуальній мапі ?.
1️⃣ Отже, основна ідея – це створення інтерактивної мапи Полтавської області з «оцифрованими» пам’ятками археології та історії (а далі, в потенціалі, – всіма об’єктами культурної спадщини), які можна ретельно, так би мовити, «роздивитися» як з наукової, так і з туристичної точки зору.
Цього року ми запланували додати на неї понад 200 основних пам’яток і об’єктів історико-археологічної спадщини. ✌️ Кожен з них матиме авторську історично-публіцистичну довідку і наукове досьє в електронному кабінеті (світлини пам’ятки, знахідок, наукові статті, книги по темі, пам’яткоохоронну документацію).
2️⃣ Можливість віртуальних подорожей на мапі. Це означає, що ми «перелітаємо» з однієї точки на другу, підіймаючись і дивлячись на мапу з об’єктами з висоти пташиного (чи супутниково-пташиного) ) польоту.
3️⃣ Ми розробили 5 авторських турмаршрутів пам’ятками історико-археологічної спадщини, які будуть містити загалом 30 найбільш цікавих місць Полтавщини вже з повним комплектом візуальних матеріалів для віртуальних і реальних туристів
?- Якісні панорамно-сферичні фото з висоти пташиного польоту і 3D-візуалізації, за якими Ви можете роздивитися пам’ятку. Ці світлини нам розробляє PoltavaOpen
?- Наявність цікавих історичних фактів про ці місця дають нам змогу описати це все в пізнавальній довідці розширеної версії, доповнити інформацію світлинами про найбільш визначні знахідки, додати відео-матеріали, анімовані відео-кепшени.
?- Кожен з цих маршрутів – унікальний з точки зору “незаїждженості” в напрямку культурного туризму, адже інформації про ці місця у відкритому доступі не надто багато.
?- На нашій мапі ви зможете дивитися на групи об’єктів за вибіркою (за періодами, типами, з градацією за пам’яткоохоронними класифікаторами). А також – формувати власні маршрути і зберігати їх в особистому кабінеті.
Надіємося, що можливості й функціонал нашої мапи для віртуальних туристів перетворять їх в реальних мандрівників. Адже історико-культурний туризм – це тренд наступних років. ?
❓Чому? Зважаючи на те, що подібні об’єкти здебільшого розміщені за межами великих сіл та містечок, часом — у мальовничих місцинах Полтавщини, ці стародавні місця (фортеці, кургани, майдани, місця битв тощо) ще досі зберігають свою автентичність, і можуть стати об’єктами уваги туристичної спільноти та «зеленого туризму» чи маршрутів вихідного дня.
✅ До прикладу, на території багатьох городищ Полтавської області є ще збережені залишки їх міської фортифікації у вигляді решток стін, ровів, башт, жител. Археологи знайшли в цих місцях різноманітні речі багатьох історичних епох, що стали основою для подальшого визначення ними дослідження нашої культури, її хронології, традицій, вірувань, виробничої діяльності, військової справи, побуту тогочасного українського населення.✅ Вся ця інформація й буде представлена як авторська історична довідка щодо кожного об’єкту як додаткове меню до кожного об’єкту на віртуальній мапі.
?То ж запрошуємо підписуватися на наші публікації, якими ми анонсуватимемо проєкт, досліджувати видатні місця та відкривати для себе цей унікальний світ пам’яток історико-культурного спадку, не відходячи від комп’ютеру, а надалі ― і в реальності.
? І на останок про майбутні плани. Це – додавання на мапу пам’яток всієї культурної спадщини – архітектурних, природних, історичних, і доповнення існуючих та нових маршрутів на одному потужному ресурсі, що зараз ми розробляємо.
?Проєкт впроваджується за фінансової підтримки Український культурний фонд та Zagoriy Foundation